20-latek zginał na miejscu, chciał wymienić koło w pojeździe

6 października 2020, 13:13

5 października br. przed godziną 18, doszło do wypadku na drodze ekspresowej S7, na wysokości mostu im. kard. Macharskiego, w wyniku którego śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierowca osobowego BWM zatrzymał się na pasie awaryjnym drogi, żeby zmienić koło w swoim pojeździe. Jadący ciężarówką potrącił kierowcę osobówki i uszkodził jego samochód.

Wezwane na miejsce służby ratownicze w tym śmigłowiec LPR, podjęły czynności reanimacyjne, jednak nie udało się uratować życia potrąconego mężczyzny. 20-letni kierujący ciężarówką był trzeźwy, został zatrzymany przez policjantów. Policja będzie wyjaśniać dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie samochody poruszają się z większą prędkością niż w terenie zabudowanym. Stosując się do przepisów drogowych, przede wszystkim ograniczeń prędkości, kierowca ma więcej czasu na reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Pamiętajmy!!!

W razie awarii, należy zatrzymać samochód na pasie awaryjnym, natychmiast włączyć światła awaryjne i wystawić trójkąt ostrzegawczy w o odpowiedniej odległości.

Jeżeli awaria nie jest możliwa do usunięcia na miejscu należy skontaktować się z firmą świadczącą pomoc drogową, która w bezpieczny sposób odholuje uszkodzony pojazd.

W oczekiwaniu na pomoc nie zaleca się przebywania w pojeździe, najlepiej poczekać na pomoc stojąc poza barierami oddzielającymi drogę

Jeżeli jest możliwe usunięcie awarii na miejscu, warto skorzystać z pomocy służb drogowych lub policji które odpowiednio zabezpieczą miejsce

Warto wyposażyć się również w kamizelkę odblaskową, która nie tylko po zmroku, zapewnia osobie znajdującej się przy pojeździe lepszą widoczność dla innych kierowców.

Źródło: Małopolska Policja