33-letni pedofil zatrzymany ! Chciał umówić się z 12-latką

1

Zdecydowana postawa matki 12–letniej dziewczynki doprowadziła do zatrzymania przez policjantów z komisariatu w Trzebini 33-latka podejrzanego o próbę wykorzystania seksualnego jej córki. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów, w tym usiłowania obcowania płciowego z małoletnią. Decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

28 lutego br. mieszkanka Trzebini poinformowała miejscowych policjantów, że na komunikatorze internetowym jej małoletniej córki odezwał się nieznajomy mężczyzna. Rozmówca wiedząc o jej wieku, wyszedł z propozycją nawiązania z 12-latką relacji seksualnych. Matka, podając się za córkę, przystała na propozycję nieznajomego dotyczącą spotkania, do którego miało dojść w dniu następnym tj. 1 marca br. około godz. 13:00. w miejscu zamieszkania małoletniej.
Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni, którzy działając urządzili zasadzkę i zatrzymali mężczyznę około godz. 12:55 bezpośrednio przed drzwiami mieszkania zgłaszającej oraz jej małoletniej córki. Okazał się nim 33-latek z powiatu hrubieszowskiego. Dalsze czynności przeprowadzane były w Komisariacie Policji w Trzebini. Po nocy spędzonej z pomieszczeniach dla zatrzymanych 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty: nawiązania kontaktu z osobą poniżej 15 roku życia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego z propozycją obcowania płciowego oraz usiłowania obcowania płciowego z osobą małoletnią, za co grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

1 KOMENTARZ

  1. To chyba standard, że policja zostawia rodziców samych z przestępcami. Jako matka nastolatki również zostałam sama na kilka miesięcy zostawiona na podobnej korespondencji, której celem było namierzenie pedofila.Nie życzę nikomu takich „przeżyc”,jednocześnie rozumiem matkę, oraz wiem, że dalszą konwersację powinien prowadzić specjalista w sposób nie budzący zastrzeżeń jednocześnie w sposób NIE EMOCJONALNY!!! Co można wykluczyć w sytuacji jeśli człowiek boi się o swoje dziecko. W naszej sytuacji przestępca tez został zatrzymany, ….ale zaraz wypuszczony.Ponowne poszukiwania trwały kilka tygodni….

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.