69-letni mężczyzna utopił się w stawie

0

Dziś (03.08) ok godz. 1.18 w Graboszycach doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.

69- letni mężczyzna zniknął pod wodą w stawie. Przebywające na brzegu osoby(znajomi denata) powiadomili o zdarzeniu WCPR w Krakowie.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu zadysponował na miejsce zastępy z OSP Graboszyce, JRG Oświęcim oraz JRG Wadowice. Do działań natychmiast skierowano Grupy Wodno Nurkowe z OSP Oświęcim i JRG 4 Kraków – powiedział nam st.kpt. Zbigniew Jekiełek z KP PSP Oświęcim.

Po około 2 godzinach od zgłoszenia nurkowie z OSP Oświęcim odnaleźli w wodzie mężczyznę. Stwierdzono zgon, na miejscu obecny był ZRM i Policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, 69- latek wraz z grupą znajomych z Bielska Białej oraz Chrzanowa, od kilku dni przebywał na terenie łowiska w Grodzisku. Dzisiejszej nocy jeden z przebywających nad wodą mężczyzn usłyszał głośny plusk wody, a następnie zauważył, że na brzegu nie ma jego kolegi. W związku z tym wraz pozostałymi osobami zaczęli szukać mężczyzny w wodzie, w między czasie wzywając służby ratunkowe – informuje KPP Oświęcim.

Lekarz stwierdził zgon, natomiast prokurator polecił zwłoki zabezpieczyć do sekcji, która wykaże bezpośrednią przyczynę zgonu.

Fot. OSP Oświęcim