80 punktów karnych w niespełna 4 minuty. FILM!

0

Na drodze wojewódzkiej nr W977 z Tarnowa do Tuchowa przy dużym natężeniu ruchu pędził motocyklem z prędkością ponad 130 km/h. Naruszył przepisy kodeksu wykroczeń oraz kodeksu karnego. Stracił prawo jazdy. Odpowie przed tarnowskim sądem za wykroczenie oraz przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie 20 maja na drodze wojewódzkiej nr W977 z Tarnowa do Tuchowa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie ścigali kierującego jednośladem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego. Motocyklista rozpędzał swój motocykl do prędkości ponad 130 km/h, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie zwracał uwagi na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Pościg nieoznakowanym radiowozem trwał niespełna 4 minuty. W tak krótkim czasie motocyklista naruszył przepisy ruchu drogowego za które mógłby otrzymać 80 punktów karnych. Zatrzymał się dopiero wówczas, gdy drogę zablokował mu drugi radiowóz.
Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który posiadał jedynie uprawnienia do prowadzenia samochodów osobowych (policjanci zatrzymali mu ten dokument) – nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykli. Motocyklista przed tarnowskim sądem odpowie za popełnione wykroczenia jak również a za popełnione przestępstwo (ucieczka przed pościgiem – art. 178b kk), za które grozi mu dodatkowo do 5 lat pozbawienia wolności.