Bilans dzisiejszego wypadku z udziałem autobusu. ZDJĘCIA

0

 

Niestety, ale jedna osoba poniosła śmierć w wyniku zdarzenia jakie miało miejsce dzisiaj przed południem  w miejscowości Świniarsko w powiecie nowosądeckim.

Jak informuje KM PSP w Nowym Sączu w zdarzeniu brało udział 37 osób, 29 osób było rannych w tym 8 ciężko, poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali przez trzy załogi LPR i 10 zespołów ZRM. Niestety jedna osoba pomimo wysiłku ratowników zmarła w szpitalu. To 80-letni mężczyzna.  Wśród poszkodowanych były dzieci w wieku 15-17 lat.

Ze wstępnych ustaleń Policji, że na pas ruchu, którym jechał autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do zderzenia. Wiadomo że kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników). W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50-ciu), którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku.

Dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja pod nadzorem Prokuratora.

Zdjęcia KM PSP Nowy Sącz