Burzliwy dzień nad Małopolską. Cztery osoby poszkodowane po uderzeniu pioruna pod Giewontem.

0

W dniu dzisiejszym w wielu regionach Naszego województwa przeszła dość poważna oraz groźna burza, nie obyło się także bez obfitych opadów deszczu. W rejonie Wyżniej Kondrackiej Przełęczy pod Giewontem doszło do bardzo groźnego wypadku w skutek którego poszkodowane zostały łącznie cztery osoby.


Od kilku dni w prognozach pogody zaobserwować można było, iż w dniu dzisiejszym mają pojawić się gwałtowne oraz groźne burze połączone z obfitymi opadami deszczu.

Około południa w rejonie Wyżniej Kondrackiej Przełęczy pod Giewontem doszło do bardzo groźnego wypadku. W podróżujących tam obywatelów z Litwy uderzył piorun. Najbardziej poszkodowana 52- latka z poparzeniami II stopnia, w ciężkim lecz nie zagrażającym życiu stanie trafiła do szpitala. Wśród trójki poszkodowanych znajdowało się także małżeństwo z dzieckiem, które również jak reszta poszkodowanych trafiło do zakopiańskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Warto pamiętać, że przed wyprawą w góry należy sprawdzać prognozę pogody. Pamiętajmy o ratownikach Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego którzy w takich sytuacjach oraz dniach mają pełne ręce roboty.