Ćwiczenia „Amoniak 2023” w Białce – FOTO!

0

14 kwietnia br., podczas wymiany butli przez pracowników firmy „FABIOS” w Białce i podłączania jej do instalacji nastąpiło uszkodzenie korpusu butli z ciekłym amoniakiem. Butla wytoczyła się na zewnątrz magazynu, gdzie doszło do niekontrolowanego wycieku substancji toksycznej, w wyniku którego poszkodowani zostali pracownicy zakładu. Na szczęście to tylko scenariusz piątkowych ćwiczeń, których celem było doskonalenie współpracy różnych służb, w których także brali udział suscy policjanci.

Celem ćwiczeń było zapoznanie się jednostek Straży Pożarnej i Policji z jednym z największych zakładów pracy na terenie powiatu suskiego, a także potencjalnymi zagrożeniami pożarowymi i ukierunkowaniem działań służb w celu szybkiego przeciwdziałania potencjalnym zdarzeniom, jakie niosą ze sobą substancje niebezpieczne. W zabezpieczeniu ćwiczeń, brało udział łącznie 13 policjantów i 7 radiowozów w tym policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej oraz funkcjonariusze z KP Maków Podhalański, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia, a także dojazd do miejsca, gdzie odbywały się ćwiczenia. 

Dzięki takim przedsięwzięciom, służby powołane do dbania o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu suskiego, mają możliwość przećwiczenia zasad  współpracy, oraz podejmowanych wspólnych działań w przypadku wystąpienia zagrożenia.