Czarna seria wypadków z udziałem traktorzystów ZDJĘCIA!

0

W czwartek (30 lipca) , 71-letni mieszaniec Klikuszowej został przygnieciony przez ciągnik, po tym jak uderzył w drzewo na posesji. Poszkodowany przeżył ale z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

Kilka godzin później, w Sieniawie 47- letni mężczyzna jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle na wzniesieniu pojazd wywrócił się przygniatając mężczyznę. Mężczyzna zmarł przed przyjazdem karetki pogotowia.

W piątek (31 lipca) w Ochotnicy Górnej (powiat nowotarski) 49-latek kosił trawę na bardzo stromej łące. W pewnym momencie traktor wywrócił się przygniatając mężczyznę. Poszkodowanego znalazł jego syn i o wypadku powiadomił służby ratunkowe. Niestety nie udało się uratować kierowcy, mężczyzna zmarł na miejscu.

Tego dnia w Rabie Niżnej (powiat limanowski) 43-letni kierujący ciągnikiem w trakcie wykonywania prac rolniczych doprowadził do wywrócenia pojazdu w skutek czego został nim przygnieciony. Mężczyzna został przetransportowany przez LPR do szpitala w Krakowie. Niestety wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

W sobotę (1 sierpnia) w Olszowiej koło Zakliczyna doszło do podobnego zdarzenia. Na wzniesieniu ciągnik przygniótł 67-letniego mężczyznę który zwoził z pola bale słomy. Mężczyzna został zabrany do szpitala, jednak pomimo pomocy lekarskiej zmarł.
Po południu, w Lipinach koło Dąbrowy Tarnowskiej, 38 –latek wykonując prace polowe zjechał do pobliskiego rowu melioracyjnego. Pojazd przewrócił się i przygniótł traktorzystę, który został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Tarnowie. Mężczyzna żyje ale znajduje się w ciężkim stanie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac polowych z użyciem sprzętu mechanicznego w szczególności na nierównym i stromym terenie, jak również o zachowanie stanu trzeźwości, który czasem w podobnych przypadkach jest powodem tragicznych wypadków.

Żródło: Małopolska Policja