Czterech domowników poparzonych w pożarze budynku w Lachowicach. Sołtys prosi o pomoc dla pogorzelców. ZDJĘCIA!

0

Do poważnego pożar budynku mieszkalnego doszło dzisiejszej nocy w Lachowicach, w powiecie suskim. To w tejże miejscowości w ogniu stanął zamieszkały drewniany dom, w którym poparzone zostało kilka osób. Rodzina, sołtys oraz mieszkańcy proszą o pomoc dla pogorzelców którzy zostali bez dachu nad głową. 


Kilka minut po godzinie 2 w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Lachowicach gm. Stryszawa.

Na miejsce pożaru skierowane zostały liczne siły i środki służb ratunkowych.

Budynek jednokondygnacyjny w całości drewniany po dotarciu służb objęty był ogniem. W czasie rozpoznania okazało się, iż czworo mieszkańców tego budynku zostało poparzonych. Poszkodowani zostali zaopatrzeni medycznie a następnie przetransportowano ich do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Pomimo starań strażaków budynek spłonął doszczętnie wraz z całą zawartością oraz dorobkiem rodziny.

Jak informuje portal sucha24.pl 

Sołtys Lachowic prosi każdego kto może, o udzielenie pomocy czteroosobowej rodzinie, która w nocy straciła dach nad głową.

– W związku z tym, że dzisiejszej nocy w naszej parafii miał miejsce pożar budynku mieszkalnego na osiedlu Leśniczówka, w wyniku którego budynek nie nadaje się już do zamieszkania – poinformował Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic. –  Rodzina czteroosobowa tam mieszkająca straciła wszystko.

– W związku z powyższym w przyszłą niedzielę w naszej parafii po każdej Mszy Świętej przeprowadzimy zbiórkę do puszek na najpilniejsze potrzeby tej rodziny – zapowiada sołtys. – Potrzeby rodziny są ogromne, ponieważ z pożaru nic nie udało się uratować. Bardzo prosimy wszystkich parafian, w miarę możliwości o wsparcie finansowe tej rodziny i modlitwę w ich intencji.

Fot. Sucha24.pl