Działania „Bezpieczny pieszy” na krakowskich ulicach

0

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny pieszy”. Celem tych działań było zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

3 lutego br.,policjanci krakowskiej drogówki przeprowadzili na ulicach miasta akcję pn. „Bezpieczny pieszy”. Działania te, prowadzone w rejonie przejść dla pieszych, miały za zadanie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu i zmniejszenie ilości zdarzeń komunikacyjnych z ich udziałem.

Funkcjonariusze zwracali zarówno uwagę na zachowanie kierowców poruszających się w rejonie przejść, jak również samych pieszych, którzy często stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu.

W wyniku jednodniowych działań mundurowi ujawnili 119 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Wśród najczęstszych przewinień znalazły się: niestosowanie się do wskazań sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci stanowczo reagowali też wobec kierujących, którzy stwarzali zagrożenie w rejonie przejść dla pieszych. W związku z wyprzedzaniem, omijaniem bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, jak również przekraczaniem prędkości w rejonie przejść dla pieszych ukarali łącznie 92 kierujących.