Dzięki szybkiej reakcji policjantów z OPP Kraków nie doszło do tragedii. Pożar domu w Domiarkach. ZDJĘCIA!

0

W dniu dzisiejszym, wczesnym rankiem służby ratunkowe zaalarmowane zostały do miejscowości Domiarki, w powiecie krakowskim. Doszło tam do pożaru budynku mieszkalnego. Dzięki szybkiej reakcji policjantów jadących na służbę, udało się uniknąć większej tragedii. 


Po godzinie 6 nad ranem, w miejscowości Domiarki doszło do pożaru domu. Pożar zauważyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie jadący na służbę. Bez chwili zastanowienia zatrzymali się przystępując do ewakuacji zamieszkałych osób. Łącznie ewakuowali Oni 6 zamieszkałych osób, dwie osoby znajdowały się już na zewnątrz budynku. Wyniesione zostały także przez nich butle z gazem. Natychmiast powiadomili Oni Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.

Po kilku minutach na miejscu zjawiły się już pierwsze zastępy straży pożarnej. Po odcięciu prądu w budynku przystąpili do gaszenia. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.

Wielkie brawa należą się trzem funkcjonariuszom: st. asp. Tomasz Romanek, sierż. szt. Łukasz Majewski oraz st. sierż. Jakub Kuczma.

Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów z pobliskich OSP, PSP oraz Oficer Operacyjny SKKM, a także Pogotowie Energetyczne.

Fot. Artur Mistarz/ OSP Miłocice.