Groźny wypadek w Krakowie na ul. Igołomskiej/Brzeskiej. FOTO!

0

W niedzielę (25.03), około godziny 21:45 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Igołomskiej/ Brzeskiej w Krakowie.


Na miejsce natychmiast zadysponowano Oficera Operacyjnego SKKM, zastęp techniczny z Krakowskiej Szkoły Aspirantów, dwa zastępy z JRG nr 4 w Krakowie oraz pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce akcji pierwszych zastępów oraz rozpoznaniu ustalono, iż kierująca samochodem osobowym kobieta po wcześniejszej kolizji z samochodem ciężarowym, uderzyła w słup oświetleniowy.

Ustalono, iż w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana która była przytomna, lecz zakleszczona, przez co strażacy musieli wykonać dostęp narzędziami hydraulicznymi w celu wydostania jej z pojazdu.

Po wykonaniu dostępu do poszkodowanej, została ona wyciągnięta z rozbitego pojazdu oraz przekazana przybyłemu wczesniej na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu działań: JRG SA PSP, JRG4 Kraków, OSP Kościelniki, Wolica, Wyciąże, Oficer Operacyjny SKKM, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Energetyczne.

FOTO: KM PSP Kraków.