Historyczny wyczyn Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dziewcząt z OSP Przytkowice. Są wśród najlepszych na świecie!

0

Z dumą możemy pisać o historycznym występie dziewczyn z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Przytkowice. W ubiegłym tygodniu rywalizowały na Olimpiadzie Strażackiej CTIF 2019 w Szwajcarii. Dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu zajęły wysokie 5 miejsce.


Ostatni tydzień był dla dziewczyn życiowym przeżyciem. MDP dziewcząt działające pod Ochotniczą Strażą Pożarną w Przytkowicach, w powiecie wadowickim udały się na światowe zawody sportowo – pożarnicze CTIF aż do Szwajcarii. Dzięki swojemu wielkiemu zaangażowaniu zajęły one wysokie i historyczne 5 miejsce na świecie.

Skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Przytkowic: Małgorzata Górecka, Amelia Jarguz, Zofia Szczęsny, Patrycja Pasternak, Aleksandra Rudecka, Sandra Maniek, Magdalena Wojnowska, Wiktoria Syrek, Marta Serwin, Milena Pamuła.

Międzynarodowe Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych – Strażacka Olimpiada CTiF, rozpoczęła się niedzielę 14 lipca 2019 r. w Martigny w Szwajcarii wystąpiło na niej 56 zespołów, z 26 krajów.

Z całego serca gratulujemy oraz liczymy, że takich drużyn MDP w Polsce – zwartych, zaangażowanych i gotowych do działania będzie coraz więcej!

Fot. OSP Przytkowice