Jedna osoba ranna w wyniku pożaru kamienicy w Krakowie.

0

Wczoraj(20.02.2018r.) ok godz. 4.34 do Dyżurnego Operacyjnego SK KM Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kamienicy na ulicy Zamojskiego.

Dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP Kraków zadysponował do działań kilka zastępów z Krakowskich Jednostek Ratowniczo Gaśniczych oraz Oficera Operacyjnego.

Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania ustalono, że pożarem objęte jest pierwsze piętro. Od osób przebywających na zewnątrz uzyskano informację, że wewnątrz budynku znajduje się pięć osób. Dwie osoby zostały ewakuowane przez klatkę schodową a pozostałe pięć ewakuowano przy pomocy drabiny przystawnej. W budynku zostały odłączone media tj. prąd i gaz. Działania PSP polegały na podaniu dwóch prądów wody przez klatkę schodową i jednego prądu wody z drabiny mechanicznej w natarciu przez trzy roty ubrane w aparaty ODO. Działania były utrudnione ze względu na wysoką temperaturę i duże zadymienie. W trakcie gaszenia były przeszukiwane pozostałe mieszkania. Przy pomocy kamery termowizyjnej zlokalizowano dodatkowo kolejne zarzewie ognia pomiędzy pierwszym piętrem a poddaszem. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz oddymienia budynku – informuje KM PSP Kraków

W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł do szpitala.

W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 16 zastępów Straż Pożarnej. Na miejscu akcję gaśniczą koordynował Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie oraz Oficer Operacyjny PSP.

Pozostałe służby: Policja, ZRM, Pogotowie Gazowe oraz Pogotowie Energetyczne