Jedna osoba zginęła w wypadku. Kierowca był pijany oraz po spożyciu środków odurzających! FOTO!

0
Wczoraj (11.01.2018r.) po godzinie 6:10 Do Dyżurnego Operacyjnego KM PSP w Tarnowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w Starych Żukowicach.
Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z miejscowej OSP oraz dwa zastępy z JRG-2 Tarnów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, że Volkswagen passat, którym podróżowały trzy osoby wpadł do rowu. Pod pojazdem znajdowały się dwie osoby, do których dostęp był utrudniony. Strażacy wykorzystując specjalistyczny sprzęt uzyskali dostęp do osób poszkodowanych. U jednej z osób stwierdzono brak funkcji życiowych i niezwłocznie podjęto resuscytację krążeniowo oddechową. Niestety mimo wysiłku zespołów ratownictwa i strażaków- nie udało się uratować życia 30-letniego mężczyzny.

W samochodzie podróżowało trzech mężczyzn w wieku 30-32 lata. Trzydziestolatek, pasażer podróżujący na tylnej kanapie passata w wyniku poniesionych obrażeń zmarł. Pozostali uczestnicy zostali przetransportowani do tarnowskiego szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci na miejscu stwierdzili, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, a jego zawartość w wydychanym powietrzu sięga wartości prawie 1,5 promila. Przeprowadzone dodatkowe badania w szpitalu wykazały, że mężczyzna jest również po spożyciu środków odurzających – informuje KM Policji w Tarnowie

Okoliczności oraz przebieg zdarzenia wyjaśnią policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie wspólnie z biegłymi z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych.