Kilkanaście zdarzeń drogowych w województwie małopolskim. ZDJĘCIA, FILM!

0

Trudne warunki na drodze przyczyniły się  do kilku zdarzeń drogowych na terenie całego województwa.


O godzinie 12:00 na skrzyżowaniu ulic Wadowickiej z Kościelną w Wieprzu w powiecie wadowickim zderzyły się dwa pojazdy.

Na miejscu interweniowali strażacy z JRG Andrychów, OSP Wieprz oraz policja, która ustala przyczyny tego zdarzenia, jedna osoba została poszkodowana – informuje portal www.mamnewsa.pl


Przed godziną 14 na DW-965 w miejscowości Proszówki (pow. bocheński) doszło do zdarzenie drogowe z udziałem dwóch pojazdów.

Poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Bochni.

Droga była całkowicie zablokowana na czas prowadzonych działań.


Przed godziną 17 służby ratunkowe zaalarmowane zostały do zdarzenia drogowego w miejscowości Rusocice powiat krakowski.

Na miejsce skierowano tamtejszą OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz funkcjonariuszy Policji.

Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym marki Renault, w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi po czym uderzył w bariery ochronne.

Poszkodowana pasażerka pojazdu została zabrana przez ZRM do szpitala w celu dalszej hospitalizacji.


Po godzinie 19 w Krakowie przy ul. Mogilskiej doszło do potrącenie pieszego na torach przez tramwaj.

Występowały utrudnienia w ruchu na jezdni w kierunku Nowej Huty.

Działania na miejscu prowadziły służby ratunkowe. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowaną osobę do szpitala.


O godzinie 19:20 w Porębie Wielkiej na ul.Wadowickiej w powiecie oświęcimskim, doszło do zdarzenia drogowego , w którym czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Po wpłynięciu zgłoszenia do WCPR na miejsce skierowano służby ratunkowe. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie osoby w tym dziecko zostały poszkodowane a jedna osoba dalej przebywa w pojeździe.

Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oświęcimiu, zadysponował na miejsce wypadku zastęp z OSP Poręba Wielka oraz JRG Oświęcim.

Kobieta została ewakuowana z pojazdu a następnie przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Oświęcimiu.

Godzinę wcześniej na ul.Wadowickiej w tej miejscowości, również doszło do zderzenia dwóch pojazdów przed remizą OSP. Na całe szczęście poszkodowane zostały tylko pojazdy.