Kolejne niewybuchy za czasów I i II Wojny Światowej odnalezione w Małopolsce.

0

Dwie akcje saperów na terenie naszego województwa.

W Wadowicach przy ul.Barskiej podczas prac związanych z przebudową kanalizacji, odkopane zostały cztery niewybuchy z czasów II Wojny Światowej.

Na miejsc zadysponowano strażaków z JRG Wadowice oraz patrol policji. Na czas działań zamknięto ulicę Barską. Pociski zostały zabezpieczone przez pluton saperski z Krakowa.

 

Do podobnego zdarzenia doszło w powiecie tarnowskim. Podczas wycinki drzew w Szerzynach, natrafiono na pocisk z czasów I Wojny Światowej.

Na miejsce skierowano strażaków z OSP Szerzyny oraz Policjantów z Nieetatowej Grupy Minersko-Pirotechnicznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przybycia patrolu saperskiego z Rzeszowa.

W obu tych przypadkach saperzy z Krakowa i Rzeszowa bezpiecznie przetransportują  znaleziska na poligon celem ich neutralizacji.

Apelujemy aby nie podejmować prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego na numer alarmowy 112 lub 999, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.