Kontrole escaperoom w Małopolsce. Funkcjonariusze Policji oraz PSP ujawnili 100 pomieszczeń.

0

W całej Polsce trwają kontrole Policji oraz Straży Pożarnej w pomieszczeniach ,,escaperoom”.

 

Oczekuję od właścicieli aby do czasu zakończenia kontroli powstrzymali się od prowadzenia tej działalności. Przypominam o konsekwencjach prawnych grożących za spowodowanie zagrożenia utraty zdrowia i życia – taki komunikat wydał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński po pożarze, w którym śmierć poniosło 5 nastolatek

 

Jak poinformował nas st.kpt. Sebastian Woźniak z KW PSP Kraków – prace związane z kontrolą tego typu obiektów rozpoczęły się dziś od samego rana.

 

Podczas telekonferencji z Komendantami Powiatowymi PSP z województwa małopolskiego – wydano rozkaz o przystąpieniu do działań kontrolnych obiektów.

W pierwszej fazie, strażacy oraz policjanci prowadzili rozpoznanie, gdzie znajdują się takie pomieszczenia.

 

Wstępnie ustaliliśmy że na terenie naszego województwa znajduje się ok 70 obiektów.  Niektóre z nich mają po kilka sal o różnej tematyce, dlatego nasi funkcjonariusze mają do skontrolowania ok 100 pomieszczeń typu escaperoom – powiedział rzecznik KW PSP Kraków.

Do tej pory najwięcej escaperomów ujawniono w powiecie krakowskim.

Po kilku godzinach pracy możemy stwierdzić że pojawia się wiele nieprawidłowości min. materiały palne znajdują się za blisko urządzeń grzewczych, drogi ewakuacyjne są słabo oznakowane albo w ogóle, na drogach ewakuacyjnych pojawiają się przeszkody lub są za wąskie – dodał st.kpt. Sebastian Woźniak

Oficer Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, zachęca wszystkich mieszkańców naszego województwa do zabezpieczenia przeciwpożarowego również swoich mieszkań poprzez zamontowanie automatycznych czujników dymu oraz gaśnic.