Morderstwo w Mszanie Dolnej. Podejrzany o zabójstwo trafił za kratki.

0

 Policjanci z Limanowej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o śmiertelne pobicie 58-letniego mężczyzny. Jeden z nich decyzją Sądu trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę 17 marca dyżurny mszańskiej Policji otrzymał informację, że w parku przy ul. Krakowskiej w Mszanie Dolnej znaleziono zwłoki 58-letniego mężczyzny z licznymi obrażeniami. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, która rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny.

Policjanci szybko ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Mszana Dolna –  21-latka i 24-latka.

Jak ustalili policjanci wieczorem 16 marca w Mszanie Dolnej 21-letni mężczyzna wraz z pokrzywdzonym spożywali wspólnie alkohol. Najprawdopodobniej doszło między nimi do kłótni. Podejrzany zaczął uderzać pokrzywdzonego szklaną butelką, a następnie paskiem z metalową sprzączką, po czym zostawił ciężko pobitego mężczyznę na ziemi. Na skutek odniesionych obrażeń 58-latek zmarł.  Drugi z zatrzymanych mężczyzn został oczyszczony z zarzutów współudziału w przestępstwie.

20 marca Sąd Rejonowy w Limanowej wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 21-letniego mężczyzny. Za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od 5 do 25 lat pozbawienia wolności oraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.