Niebezpieczna przesyłka w Nowym Sączu okazała się ,,oddymiarką do pszczół”

0

Dziś (03.08.) około godziny 8.00 do WCPR wpłynęło zgłoszenie że z jednej z paczek kurierskich w Nowym Sączu, wydobywa się specyficzny zapach nawaniacza gazu.

Dyżurny Operacyjny SK KM PSP w Nowym Sączu zadysponował na miejsce zastępy z grupy chemiczno – ekologicznej JRG nr 1 w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono na placu parkingowym przy płocie na jednym z wózków transportowych paczek kurierskich zlokalizowana była paczka opakowana w czarną folie pakunkową z naklejonym listem przewozowym. Paczka dotarła do magazynu kurierskiego samochodem ciężarowym (samochód po rozładunku wyjechał w dalszą drogę). Podczas przemieszczania przesyłki na magazynie pracownik magazynu wyczuł w powietrzu,wydobywający się z paczki specyficzny zapach przypominający zapach nawaniacza gazu. Paczka została wyniesiona na zewnątrz. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów atmosfery dostępnymi przyrządami w pobliży przesyłki i w pomieszczeniu magazynu , nie stwierdzając zagrożenia. Strażacy i Policjanci przeprowadzili rozmowę telefoniczną z nadawcą. Nadawca poinformował, że w środku znajdowała się „odymiarka do pszczół” w skład urządzenia wchodzi nabój gazowy na gaz propan -butan. Nabój podłączony był do urządzenia i gotowy do użycia. Według nadawcy podczas transportu paczki doszło do zluzowania naboju lub poluzowania zaworu odcinającego co spowodowało wypływ gazu.Paczkę przemieszczono w bezpieczne miejsce , w celu wykluczenia zagrożenia powodowanego przez nieszczelny układ zasilania w gaz urządzenia. Z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa otwarto paczę, z której następnie wypięto nabój gazowy, zawartość naboju wypuszczono do atmosfery. Miejsce zdarzenia i urządzenie przekazano pracownikom firmy – informuje KM PSP Nowy Sącz.

Działania strażaków trwały niespełna godzinę.

Fot. PSP Nowy Sącz