Niebezpieczne dachowania pojazdów w Małopolsce. FOTO!

0

Do dwóch niebezpiecznych dachowań samochodów osobowych doszło dzisiaj (14.03) w powiecie nowosądeckim, oraz w powiecie krakowskim.


Do pierwszego z nich doszło w Nowym Sączu. O północy Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 1 zostaje wezwana do działań na ul. Lwowską. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 28 przy wyjeździe z Nowego Sącza poza drogą znajdowały się dwa samochody osobowe oddalone od siebie o około 300m. Samochód marki Fiat Cinquecento ustawiony był na kołach i znajdował się poza jezdnią w polu ornym. Natomiast samochód Volkswagen Jetta znajdował się na dachu w obwałowaniach potoku Łubinka. Obok pojazdu znajdowały się dwie osoby poszkodowane pod opieką funkcjonariusza Policji.  Jedna z osób poszkodowanych w zdarzeniu przekazała służbą, że w zdarzeniu brała udział jeszcze jedna osoba. Ratownicy przeszukali ponownie miejsce zdarzenia, lecz nie odnaleziono dodatkowych osób. Działania strażaków trwały dwie godziny.

FOTO: KM PSP Nowy Sącz


 

Około godziny 7:40 w miejscowości Iwanowice pow. krakowski, dochodzi do groźnego dachowania samochodu osobowego na DW773.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych służb ratunkowych, okazuje się że w pojeździe który znajduje się w przydrożnym rowie na dachu, znajduje się osoba zakleszczona do której dostęp był możliwy jedynie poprzez użycie narzędzi hydraulicznych przez strażaków.

Po uwolnieniu osoby poszkodowanej, została ona zbadana oraz zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu działania prowadziła: Jednostka Ratowniczo Gaśnicza nr 5 w Krakowie, Ochotnicza Straż Pożarna Sieciechowice, Iwanowice oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.

FOTO: OSP Sieciechowice