Niebezpiecznie na drogach Nowego Sącza. FOTO!

0

Dziś w nocy i nad rankiem doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych w Nowym Sączu.

O godzinie 2:44 strażacy z JRG 1 Nowy Sącz udali się na ul.Pieczkowskiego gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych.

W wyniku tego zdarzenia doszło do zerwania i przesunięcia skrzyni ładunkowej, uszkodzenia naczepy oraz znacznego zniszczenia samochodu ciężarowego. Osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły widocznych obrażeń. Jednak jeden kierujący będący pod opieka Policji uskarżał się na ogólne złe samopoczucie. Na miejscu obecny był patrol Policji. Z jednego z pojazdu nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Strażacy prawidłowo ustawili przesuniętą skrzynię ładunkową z towarem na ramie pojazdu oraz przemieszczono pojazd na pas wyłączony z ruchu przy użyciu wciągarki. Usunięto urwaną burtę naczepy pojazdu ciężarowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych w celu udrożnienia ruchu.- informuje KM PSP Nowy Sącz

Działania strażaków trwały półtorej godziny.

O godziny 6.55 na Alejach Piłsudskiego dachował samochód osobowy.

Na miejsce udał się zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód Volkswagen Polo wypadł z jezdni i zatrzymał się na poboczu na dachu . Pojazdem podróżował sama kierująca, która opuściła pojazd o własnych siłach nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Pojazd uszkodził przydrożny znak oraz latarnie oświetlenia ulicznego. Z ziemi wystawały przewody elektryczne. Na miejscu znajdował się patrol Policji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kontroli wystających przewodów urządzeniem pomiarowym. W przewodach nie stwierdzono napięcia elektrycznego. Postawiono pojazd na koła, odłączono klemy akumulatora oraz usunięto pozostałości po kolizji. Na miejsce przybyło Pogotowie Energetyczne, które zabezpieczyło wystające przewody energetyczne oraz przekazało informację firmie zajmującej się oświetleniem ulicznym – informuje  KM PSP Nowy Sącz.

Informacje oraz zdjęcia KM PSP Nowy Sącz