Nietrzeźwy ojciec opiekował się dzieckiem nad wodą

0

Małoletnie dziecko zachłysnęło się wodą, a ojciec, który podczas pobytu nad wodą miał pod opieką dwóch małoletnich synów znajdował się pod wpływem alkoholu

8 sierpnia br. około 15:40 trzebiński dyżurny otrzymał zgłoszenie, że nad akwenem „Chechło” w Trzebini małoletnie dziecko zachłysnęło się wodą, a ojciec, który miał pod opieką dwóch małoletnich synów może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci, którzy przybyli na miejsce w rozmowie ze świadkiem ustalili, że czteroletni chłopiec przebywając w wodzie zachłysnął się nią. Widząc całą sytuację stojący obok mężczyzna natychmiast zareagował i wyciągnął malca z wody, a następnie przekazał ojcu.

Policjanci poddali badaniu trzeźwości ojca dzieci. Okazało się, że nieodpowiedzialny tatuś wydmuchał 0,6 promila alkoholu. Małoletnie dzieci zostały przekazane pod opiekę członkowi rodziny, który przybył na miejsce interwencji. Sprawa na pewno znajdzie finał w Sądzie Rodzinnym.

Przypomnijmy, że art. 106 Kodeksu Wykroczeń wyraźnie wskazuje, że „kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.W tym przypadku cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale musimy pamiętać, że trzeźwość jest niezbędna w opiece nad dziećmi, a już tym bardziej nad wodą. Skuteczna opieka nad dzieckiem opiera się na pełnej gotowości do reakcji, gdy dziecko potrzebuje natychmiastowej pomocy.