Nieudany napad na jednego z kurierów

0

34-latek zaatakował kuriera i usiłował ukraść mu saszetkę z zawartością ponad 7 tysięcy złotych, po czym wtargnął do jego pojazdu służbowego, chcąc nim odjechać. Kiedy to mu się nie udało włamał się jeszcze do innego pojazdu ale został ujęty przez właściciela. Policjanci z Krzeszowic zatrzymali sprawcę. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 12 lat wiezienia.

2 lutego br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach został powiadomiony o napadzie na kuriera, do którego miało dojść w jednej z miejscowości gminy. Na miejscu policjanci ustalili, że nieznany pokrzywdzonemu mężczyzna zaatakował go, kiedy ten przebywał poza pojazdem służbowym. Napastnik poprzez szarpanie, kopanie i uderzanie próbował wyrwać kurierowi saszetkę, w której było ponad 7 tysięcy złotych. Kiedy pokrzywdzony wyswobodził się, sprawca wtargnął do jego pojazdu służbowego i próbował nim odjechać, jednak został przez kuriera wyciągnięty z samochodu. Wówczas napastnik salwował się ucieczką.
Policjanci udali się w kierunku ucieczki sprawcy napadu. Okazało się, że mężczyzna około 200 metrów dalej wdarł się do kolejnego pojazdu, do którego dostał się poprzez wybicie szyby i próbował nim odjechać. Został jednak ujęty przez właściciela samochodu, który przekazał go przybyłym policjantom. Sprawcą okazał się 33-latek z powiatu olkuskiego. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu, wypowiadał się nielogicznie i nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Trafił na noc do pomieszczeń dla zatrzymanych w komendzie. Kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty: usiłowania dokonania rozboju oraz usiłowania zaboru w celu krótkotrwałego użycia dwóch pojazdów, w tym uszkodzenia jednego z nich. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.