Pech złodzieja. Skradł samochód policjantowi a później minął się z nim na drodze.

0

Złodziej skradł samochód z posesji w gminie Słomniki. Po przejechaniu kilku kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował właściciel skradzionego Forda – funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, będący po służbie. Sprawca kradzieży został natychmiast zatrzymany przez policjanta.

Z soboty na niedzielę (10-11.02 br.), po północy, 20-letni mieszkaniec gminy Zielonki przebywając na terenie gminy Słomniki postanowił ukraść Forda Mondeo z terenu czyjejś posesji. Prawdopodobnie chciał wrócić nim do domu. Mężczyzna dostał się do wnętrza pojazdu poprzez uszkodzenie zamka w drzwiach. Podczas wyjazdu z posesji, cofając przejechał przez ogrodzenie, wyłamując przy tym siatkę wraz z słupkami i uszkadzając tył pojazdu. Po przejechaniu około dwóch kilometrów, minął się z jadącym z naprzeciwka innym pojazdem, którym podróżował wspólnie z żoną właściciel skradzionego Forda – funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Małżeństwo wracało wówczas do domu.

Złodziej, na widok mijającego go pojazdu, przestraszył się i zjechał z drogi na boczne pola pokonując przy tym rów, po czym najwyraźniej się rozmyślił, bo zawrócił, dojechał z powrotem do jezdni i zatrzymał pojazd. Policjant, będący wówczas po służbie, widząc swój pojazd kierowany przez nieznanego mu mężczyznę oraz jego reakcję, niezwłocznie przystąpił do zatrzymania złodzieja i powiadomił najbliższy komisariat.

Gdy patrol przyjechał na miejsce, przejął zatrzymanego i przewiózł go do siedziby Komisariatu Policji w Słomnikach, gdzie wykonano dalsze czynności z jego udziałem. Dodatkowo, okazało się, że sprawca w chwili zdarzenia był nietrzeźwy- miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia w komisariacie w Słomnikach usłyszał dwa zarzuty: zaboru w celu krótkotrwałego użycia pojazdu (art. 289 § 1 kk) oraz kierowania w stanie nietrzeźwości (178a §1 kk).Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.