Pijana opiekowała się dziećmi, a w domu posiadała znaczną ilość narkotyków. Była też poszukiwana – trafiła do więzienia

0

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 28-latkę, która  odpowie za posiadanie  narkotyków i opiekę nad dziećmi w stanie nietrzeźwości. Podczas interwencji okazało się też, że jest poszukiwana do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Do interwencji policji doszło w niedzielę (8 grudnia br.), w jednym z mieszkań w gminie Zabierzów, gdzie według zgłoszenia pijana matka miała wyrzucić z pokoju swoje dzieci, nad którymi sprawowała opiekę. Płacz jednego z dzieci doprowadził do powiadomienia o tym fakcie policji. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Policjanci zastali w mieszkaniu  28-latkę, jej 3 letnią córkę i 14 miesięcznego syna, obecni byli też rodzice kobiety. Jak ustalili policjanci tego dnia od rana kobieta sprawowała opiekę nad swoimi dziećmi  w stanie nietrzeźwości. Od 28-latki było czuć wyraźną woń alkoholu –  wydmuchała ponad 0,6 promila. Na widok mundurowych zachowywała się agresywnie i nerwowo, krzyczała biegając po pokoju. W jej mieszkaniu policjanci ujawnili też   narkotyki – ponad 55 gramów marihuany, 0,1 grama amfetaminy i tabletkę z cechami substancji psychoaktywnych. Po sprawdzeniu 28-latki w systemie policyjnym okazało się, że jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za  … posiadanie narkotyków. Kobieta do pomieszczeń dla zatrzymanych, a dziećmi zajęli się dziadkowie.

Kolejnego dnia mundurowi doprowadzili zatrzymaną do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące, odsiadując wcześniej zasądzoną karę. W międzyczasie 28-latka  usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz  sprawowania opieki nad małoletnimi w stanie nietrzeźwości, czym naraziła ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za te przestępstwa grozi jej do 10 lat więzienia. Kwestią jej opieki nad dziećmi zajmie się też sąd rodzinny.