Pijani uczniowie szkoły podstawowej !

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą postępowanie w sprawie dwóch nieletnich  chłopców w wieku 14 i 15 lat,  którzy na terenie  szkoły spożyli alkohol nieznanego pochodzenia. Dzięki reakcji nauczycieli nastolatkowie w porę trafili do szpitala,  ich życiu już nic nie zagraża.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę. Tuż po godzinie 18.00 Dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Brzeszczach w powiecie oświęcimskim, powiadomił Pogotowie Ratunkowe oraz Policję o ujawnieniu dwóch uczniów pod wpływem alkoholu na szkolnej dyskotece.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieletni w wieku 14 i 15 lat, podczas dyskoteki szkolnej spożyli alkohol niewiadomego pochodzenia. Jeden z nastolatków był komunikatywny, natomiast drugi, który najprawdopodobniej spożył więcej alkoholu, znalazł się w stanie upojenia alkoholowego. Obaj pod opieką ratowników medycznych oraz  rodziców zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Na podstawie prowadzonych czynności, policjanci ustalą kto udostępnił nieletnim alkohol, który  spowodował zagrożenie dla ich zdrowia, a mógł być groźny nawet dla życia. Ponadto materiały w sprawie czynu świadczącego o demoralizacji nieletnich, zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

W tym przypadku nauczyciele w porę zareagowali i ujawnili zagrożenie, dzięki temu nieletni w porę uzyskali pomoc. Jednakże w związku ze zbliżającymi się feriami apelujemy do rodziców, aby zwrócili baczniejszą uwagę na to, jak i gdzie, ich pociechy spędzają czas  wolny. Aby mieć pewność,  najlepiej ten czas spędzić razem z nimi lub zapewnić im zorganizowaną formę opieki.