Po awanturze podpalił dom i uciekł. W trakcie poszukiwań rzucił się z nożem na policjantów, którzy go postrzelili – ZDJĘCIA!

0

Wczoraj wieczorem policjanci i strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego w Rabce-Zdroju w powiecie nowotarskim.

Na miejscu ustalili ze doszło do podpalenia kotłowni przez 54-letniego gospodarza, który zagroził ze popełni samobójstwo a następnie uciekł – przed przybyciem służb – na przyległy teren leśny zabierając ze sobą noże kuchenne. Pożar został ugaszony. Żonie 54-latka oraz ich oraz dziecku nic się nie stało.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Odnaleźli go w polach w rejonie ulicy Gilówka. Kiedy policjanci podeszli do niego zaatakował ich z nożami w ręku Jeden z funkcjonariusz użył broni. 54-latek został postrzelony. Policjanci natychmiast udzielili rannemu pomocy i wezwali pogotowie. Następnie ranny 54-latek karetką został przewieziony w rejon boiska w Chabówce, a stamtąd śmigłowcem LPR do szpitala. 54-latek miał przy sobie w sumie trzy noże, które zostały zabezpieczone przez policjantów. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem prokuratora – informuje nowotarska Policja

W ramach postępowania ustalane są dokładne okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

Fot. www.goral.info.pl