Podsumowanie sylwestrowej nocy w powiecie oświęcimskim. FOTO!

0

Powiat. Noc sylwestrowo – noworoczna w powiecie oświęcimskim przebiegła spokojnie

W czasie tegorocznej nocy sylwestrowej, na terenie powiatu oświęcimskiego było spokojnie. Na drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z  kilkoma kolizjami drogowymi. Podczas jednej z nich zatrzymany został nietrzeźwy kierowca. Ponadto policjanci podczas służby przeprowadzili 42 różnego rodzaju interwencje, najczęściej dotyczyły one zakłóceń ciszy nocnej, zakłóceń ładu i porządku w lokalach rozrywkowych oraz awantur domowych – powiedziała nam asp.sztab. Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim

Grupowa ustawka

Z ustaleń naszego reportera w Kętach tuż po północy na Osiedlu Nad Sołą doszło do grupowej ustawki. Na miejsce zadysponowano znaczne Siły i Środki Policji. W momencie pojawienia się pierwszych radiowozów grupa osób oddaliła się z miejsca zdarzenia.

Oświęcim. Ciało mężczyzny odnalezione w kontenerze socjalnym

Wieczorem 31.12.2017r. W Oświęcimiu przy ul.Dąbrowskiego w kontenerach socjalnych strażacy, zostali poproszeni przez funkcjonariuszy policji o siłowe otwarcie pomieszczenia, w którym może znajdować się mężczyzny. Dyżurny SK KP PSP w Oświęcimiu na miejsce zadysponował zastęp GCBA Scania z JRG Oświęcim. Po uzyskaniu dostępu do mieszkania potwierdził się najczarniejszy scenariusz, w środku odnaleziono ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Dwa pożary od petard i fajerwerek

Do dwóch pożarów po północy dysponowani byli strażacy w naszym powiecie. W Kętach druhowie z miejscowej OSP gasili tuje, natomiast w Brzeszczach przy ul.Górniczej strażacy z Terenowej Służby Ratowniczej gasili pożar kontenera na odpady komunalne.

Kęty. Nietrzeźwy sprawca kolizji noc sylwestrową spędził w policyjnej celi

W nocy z 31.12.2017/1.01.2018, tuż przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, zostali powiadomieni, że w ogrodzenie jednej z posesji znajdujących się przy ulicy Fabrycznej w Kętach, wjechał samochód. Jeden z patroli natychmiast pojechał we wskazane miejsce. Szybko okazało się, co było powodem, utraty przez kierującego,  panowania nad pojazdem. 23 – letni mieszkaniec Kęt był pijany. Wsiadł za kierownicę BMW mając w organizmie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie odniósł żadnych obrażeń ciała, w związku z tym został zatrzymany i noc sylwestrową spędził w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.