Podsumowanie zabezpieczenia Pucharu Świata w Zakopanem. ZDJĘCIA

0

W dniach 18-20.01.2019 roku ponad dwustu funkcjonariuszy Policji z Zakopanego, Nowego Targu, Suchej Beskidzkiej, Wadowic, Nowego Sącza i Krakowa oraz blisko stu strażaków PSP Zakopane, KW PSP Kraków i OSP  Zakopane-Olcza, Kościelisko, Poronin, Murzasichle, Nowe Bystre, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Witów, Dzianisz Górny, Ząb, Leśnica, Biały Dunajec zabezpieczało przez miniony weekend Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Ponadto nad zabezpieczeniem imprezy czuwały zespoły ZRM oraz służby ochrony, a także Straż Graniczna i Straż Miejska.

Jak informuje nas rzecznik zakopiańskiej Komendy Powiatowej Policji zawody drużynowe jak i zmagania indywidualne na skoczni oglądało ponad 23 tysiące kibiców, natomiast w rejonie przyległym do Wielkiej Krokwi zgromadziło się dodatkowo ok. 10 tysięcy osób.

Policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom podlegającym szczególnej ochronie, dbali o porządek w rejonie rozgrywania zawodów, dbali również o bezpieczny przebieg fety po zakończeniu rywalizacji sportowej. Odnotowano dwa incydenty w związku z imprezą masową polegające na: wniesieniu broni gazowej, oraz naruszeniu nietykalności pracownika ochrony. Osoby związane z tymi zdarzeniami zostały zatrzymane, zostaną wobec nich zastosowane przepisy regulujące sposób postępowania wobec sprawców przestępstw i wykroczeń popełnionych w związku z imprezą masową.

Strażacy pełnili zabezpieczenie przeciwpożarowe na terenie imprezy masowej, oraz poszczególne OSP, zabezpieczenie medyczne. W siedzibie JRG dyżurowały zastępy OSP, które reagowały w razie potrzeby na wezwania z terenu powiatu.  W sobotę teren skoczni wizytował Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Stanisław Nowak.

Strażacy nie odnotowali na terenie imprezy masowej żadnej interwencji, było spokojnie.

 

Foto: Jakub Kurek- M jak Małopolska, OSP Zakopane-Olcza, KP PSP Zakopane