Policjant w drodze na służbę zatrzymał pijanego kierowcę na DK-7.

0

Policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymał w drodze na służbę kierowcę cysterny, który na drodze krajowej nr 7 prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, zagrażając tym samym innym uczestnikom ruchu drogowego.


22 października br. przed południem policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, jadąc do służby przez miejscowość Zerwana (DK7) zauważył jadącą zygzakiem cysternę. Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił do oficera dyżurnego, by na miejsce wezwać policjantów ruchu drogowego, a następnie kontynuował dalszą jazdę za podejrzanym pojazdem. W pewnym momencie styl jazdy kierującego cysterną stał się jeszcze bardziej chaotyczny. Pojazd zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając jadące z naprzeciwka samochody do zjazdu na pobocze. Cudem nie doszło zderzenia czołowego. Policjant postanowił jak najszybciej uniemożliwić dalszą jazdę niebezpiecznemu kierowcy. Wykorzystując czerwone światło sygnalizacji świetlnej w Michałowicach, zajechał drogę cysternie  i  uniemożliwił mu dalszą jazdę. Policjant nakazał kierującemu wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne i oczekiwać na przyjazd patrolu ruchu drogowego.

Wszystko wskazywało na to, że 59-letni kierowca ciężarówki, mieszkaniec powiatu limanowskiego, prawdopodobnie prowadził na podwójnym gazie. Przypuszczenia te później potwierdzili policjanci drogówki, którzy wykazali, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Materiał – KWP w Krakowie