Poranne zderzenie czołowe dwóch pojazdów na DK-94 w Wieliczce – ZDJĘCIA!

0

Dzisiaj tj. 22 października wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 94 w Wieliczce doszło do poważnego wypadku dwóch samochodów osobowych, aby udzielić pomocy medycznej jednemu z poszkodowanych najpierw w ruch musiały pójść specjalistyczne narzędzia hydrauliczne, którymi strażacy uwolnili podróżującego pojazdem. 


Około godziny 7:30 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały wszystkie służby ratunkowe z powiatu wielickiego.

Na zdarzenie przypadkowo jako pierwszy najechał druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzkowie (powiat wielicki), który bez wahania podjął działania ratownicze polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugasił On pożar w komorze silnika, który nastąpił w wyniku zderzenia się samochodów.

Po dotarciu na miejsce zastępu strażaków z JRG Wieliczka konieczne było uwolnienie jednego z kierujących z wraku pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna przekazany został następnie przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który po wstępnym udzieleniu pomocy medycznej przetransportował poszkodowanego do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. W wypadku poszkodowane zostały łącznie 2 osoby.

Fot. KP PSP Wieliczka