Poszukiwani sprawcy kradzieży w sklepie z biżuterią w Krakowie.

0
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji I w Krakowie, prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło 7 czerwca 2018 roku w lokalu usługowym w Krakowie, który prowadzi sprzedaż biżuterii oraz wymianę walut.


Czwórka sprawców działała zgodnie z wcześniej przygotowanym planem kradzieży. Trójka z nich zajęła obsługę lokalu rzekomym zamiarem zakupu biżuterii, podczas gdy do lokalu wszedł czwarty ze sprawców. Wykorzystał moment nieuwagi pracowników i z pomieszczenia służącego jako kantor wymiany walut ukradł pieniądze w różnych walutach w kwocie łącznej (po przeliczeniu na złotówki) ponad 75 tys. złotych.

Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Są to: młody mężczyzna w żółtej koszulce w czarne pasy, młoda kobieta w kapeluszu, starszy mężczyzna z łysiną noszący okulary korekcyjne oraz młody mężczyzna w czerwonej czapce z daszkiem w okularach przeciwsłonecznych.

Osoby, które rozpoznają sprawców i mogą pomóc w ustaleniu ich tożsamości, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komisariatu Policji I w Krakowie pod nr telefonu: 12 615 71 67, 12 615 71 11 lub 997.