Dwa poważne wypadki. Ranne dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR. FOTO!

0

Wczorajszy dzień obfitował w kilkanaście zdarzeń drogowych na terenie małopolski.

Do poważnego zdarzenia doszło o godzinie 7:50 w miejscowości Iwanowice Włościańskie. Z pierwszych zgłoszeń wynikało iż w wyniku dachowania w okolicach oczyszczalni ścieków zakleszczone w pojeździe mogą być dwie osoby. Na miejsce natychmiast zadysponowano okoliczne jednostki OSP oraz strażaków zawodowych z JRG-5 Kraków. W drodze były również Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.Przybyłe na miejsce wypadku pierwsze zastępy straży pożarnej stwierdziły że doszło do dachowania samochodu osobowego, a wszystkie osoby o własnych siłach opuściły pojazd.   Wśród osób poszkodowanych były również dzieci. Wszystkie ranne osoby trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

OSP Sieciechowice
OSP Poskwitów
OSP Iwanowice
JRG-5 Kraków
Oficer Operacyjny
Policja WRD Kraków
Zespoły Ratownictwa Medycznego

Foto: OSP Sieciechowice

Do czołowego zderzenie dwóch samochodów doszło na DK7 w okolicach Naprawy i Skomielnej Białej około godziny 9:45. Na miejsce skierowano zastępy z JRG Rabka Zdrój, OSP Naprawa, OSP Skomielna Biała.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została dwójka dzieci. Dziewięciolatek śmigłowcem LPR został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Jego brat trafił na SOR w Suchej Beskidzkiej.

Zakopianka była zablokowana przez dwie godziny a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika.