Poważny wypadek w Brzeszczach. Dwie osoby ranne. FOTO!

0

czoraj (07.02.2018r.), około godziny 19:40, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oświęcimiu odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Ofiar Oświęcimia w Brzeszczach. Osoba zgłaszająca przekazała informacje, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z autem ciężarowym- w środku samochodu osobowego, znajdują się dwie osoby poszkodowane. Na miejsce zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol Policji z KP Brzeszcze w składzie mł. asp. Daniel Krzak i mł.asp. Bartłomiej Piela. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i przystąpili do udzielania pierwszej pomocy osobą poszkodowanym.

W środku rozbitego samochodu znajdowały się dwie osoby poszkodowane. Pasażerka, która jechała w samochodzie osobowym miała uwięzione nogi, natomiast druga kobieta, która kierowała autem, miała uraz głowy, uraz nogi- traciła przytomność. To tej osobie od samego początku pomocy udzielał policjant Bartłomiej Piela, który był wewnątrz uszkodzonego pojazdu i zabezpieczał drożność dróg oddechowych poszkodowanej.

Z pomocą pośpieszyli również Dawid Burzacki i Piotr Mrowczyk- strażacy, którzy najechali na wypadek.

Po przybyciu na miejsce zastępów Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego, przystąpiono do ewakuacji osób poszkodowanych. W celu wydobycia z pojazdu pasażerki, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

„Jak wstępnie ustalili policjanci 22 – letnia mieszkanka Woli kierując samochodem marki VW Polo, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z samochodem ciężarowym typu cysterna, który przewoził benzynę. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem. Samochodem ciężarowym kierował 32 – letni mieszkaniec Katowic”- mówi Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ruch na drodze wojewódzkiej, był zablokowany przez kilka godzin.