Poważny wypadek na drodze krajowej 44. Kobieta przez kilkanaście minut była uwalniana z pojazdu. FOTO!

0

Dziś ok godziny 7:48 we Włosienicy na DK44, powiat oświęcimski, doszło do poważnego wypadku drogowego.

Kierująca samochodem osobowym marki Audi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i dachowała.

Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oświęcimiu, zadysponował na miejsce strażaków z OSP Włosienica, OSP Przeciszów oraz JRG Oświęcim.

Kierująca oraz pasażer opuścili pojazd. W samochodzie pozostała natomiast pasażerka, która uskarżała się na ból kręgosłupa oraz głowy a dostęp do niej był utrudniony ze względu na stan samochodu po dachowaniu. Dodatkowo kobieta nie była w stanie się poruszyć.

Na miejscu pojawił się ratownik Zintegrowanej Służby Ratowniczej, który nawiązał kontakt z osobą uwięzioną i udzielił jej pomocy przedmedycznej poprzez sprawdzenie przytomności osoby poszkodowanej. Następnie kobietą zajęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy by później wraz ze strażakami z OSP Przeciszów i JRG Oświęcim przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonać bezpieczny dostęp do rannej.

W międzyczasie ratownik ZSR opatrzył drugą z poszkodowanych osób. Kobieta została pod opieką naszego redakcyjnego kolegi do momentu przybycia drugiego Zespołu Ratownictwa Medycznego z Oświęcimia.

Po uwolnieniu z pojazdu ranna pasażerka trafiła pod opiekę Ratowników Medycznych z Zespołu Ratownictwa Medycznego z Zatora, którzy przetransportowali poszkodowaną na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Oświęcimiu.

Jak wstępnie ustalili policjanci 20 – letnia mieszkanka Gminy Przeciszów, kierując samochodem marki Audi, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni, a następnie uderzyła w betonowy mostek, po czym samochód dachował w rowie melioracyjnym. Pojazdem podróżowały trzy osoby – poinformowała nas asp.sztab.Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim

Na miejscu pracowały dwa patrole z Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcim oraz patrol Policji z Zatora.

DK44 była zablokowana przez godzinę, następnie wprowadzono ruch wahadłowy.