Poważny wypadek na DW 794 z promilami w tle i nie tylko… FOTO

0

Do poważnego wypadku doszło w dniu 26.12 w miejscowości Kąpiele Wielkie w powiecie olkuskim na DW 794.

SK KP PSP w Olkuszu otrzymało zgłoszenie o godzinie 14:27 o zdarzeniu z udziałem trzech pojazdów. Niezwłocznie na miejsce skierowano zastępy OSP Dłużec oraz Strzegowa, a także JRG Wolbrom.

Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Jak ustalili wstępnie policjanci kierujący Renault Scenic 40 – latek, jadąc dw 794 z Wolbromia w kierunku Pilicy, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzając czołowo w jadącego w kierunku Wolbromia VW Golfa i Ford Mondeo, które w wyniku zderzenia zjechały do przydrożnego rowu. 76 – letnia pasażerka Forda, została przez załogę LPR przetransportowana do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pasażerki: 36-letnia kobieta i 9-letnia dziewczynka, zostały przewiezione do szpitala w Olkuszu. Kierowca Forda 39-latek, został zabrany karetką do Szpitala Powiatowego w Miechowie. Załoga LPR z ciężkimi obrażeniami ciała, zabrała do szpitala kierowcę Renaulta.

Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych aby wydobyć z pojazdów poszkodowanych, jeszcze przed przybyciem ZRM udzielali pomocy poszkodowanym.

Policjanci z ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki i biegłym sądowym wykonali niezbędne na miejscu czynności. Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnych bazach, mieszkaniec Strzegowej posiada dwa zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez olkuski sąd. A pobrana do badań krew kierującego Renault wykazała, że miał 3 promile alkoholu we krwi.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci. Droga wojewódzka była zablokowana przez kilka godzin.

 

SIS będące na miejscu zdarzenia:

JRG Wolbrom 2x

OSP Dłużec 2x

OSP  Strzegowa 2x

ZRM 3x

LPR z Kielc i Krakowa

Policja

Opis, na podstawie informacji KPP Olkusz, KPPSP Olkusz.

Foto: Czytelnik