Pożar budynku mieszkalnego połączonego z garażem w Zabrzeży – ZDJĘCIA, FILM.

0

Do groźnego pożaru domu doszło wczoraj późnym południem w powiecie nowosądeckim. W Zabrzeżu w ogniu stanął budynek mieszkalny połączony z garażem. Sytuacja po przybyciu służb wyglądała bardzo poważnie.


Około godziny 17 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Zabrzeż, w gminie Łącko. Na miejsce skierowane zostały liczne siły i środki okoliczny OSP oraz JRG 1 i 2 w Nowym Sączu.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęte było poddasze budynku jednorodzinnego o drewnianej konstrukcji oraz dobudowany do budynku garaż o drewnianej konstrukcji dachu i stropu. Od właścicielki uzyskano informacje, że wszyscy domownicy opuścili budynek oraz że w garażu znajdowało się 5 butli z gazem propan butan oraz jedna w kuchni. Z uwagi na brak możliwości odłączenia energii elektrycznej podawanie prądów wody na budynek zostało wstrzymane. Działania ograniczyły się do wyniesienia butli oraz ich schłodzenia – relacjonują strażacy z KM PSP w Nowym Sączu.

Działania 13 zastępów i 57 strażaków trwały prawie sześć godzin. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Fot. KM PSP Nowy Sącz

Film nadesłany przez czytelnika