Pożar budynku w powiecie tatrzańskim. ZDJĘCIA!

0

W niedzielę (22 kwietnia) o godz 3:21 do Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Zakopanem, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku miejscowości Leśnica.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęta jest zarówno część mieszkalna i gospodarcza obiektu. W wyniku rozpoznania ustalono, że mieszkańcy budynku opuścili bezpiecznie budynek beż żadnych obrażeń, i znajdują się obok płonącego budynku. Dalsze działania ratownicze polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt, zbudowano zasilanie wodne z pobliskiego potoku, Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego celem przebadania lokatorów, w wyniku czego nie stwierdzono potrzeby hospitalizacji. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do rozbiórki tlących się elementów konstrukcyjnych budynku, pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną i przelano wodą – informuje KP PSP Zakopane

Na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy PSP w Zakopanem mł. bryg. Grzegorz Worwa, Dowódca JRG mł. bryg. Adam Romanowski.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyło 15 pojazdów straży pożarnej w tym druhowie z okolicznych jednostek OSP z Powiatu Tatrzańskiego, Policja, Pog. Energetyczne, Pog. Ratunkowe.

Zródło: KP PSP Zakopane