Pożar w Krakowskich Zakładach Garbarskich przy ul. Półłanki. FOTO!

0

Wczoraj (14.03), około godziny 8 przy ulicy Półłanki 80 w Krakowie doszło do pożaru wewnątrz hali w Krakowskich Zakładach Garbarskich.


Około godziny 8 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie z numeru 112 o palącej się makulaturze na terenie Krakowskich Zakładów Garbarskich.

Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce pierwszych sił i środków, zastano pożar makulatury wewnątrz hali. Podczas prowadzenia działań ustalono, co nie było ujęte w zgłoszeniu, że wewnątrz budynku znajduje się mężczyzna, do którego nie ma dostępu.

Kierujący Działaniem Ratowniczym zdecydował o wpuszczeniu do środka budynku, roty strażaków wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych, którzy następnie podali prąd wody w natarciu na palącą się stertę makulatury. Poszkodowany został ewakuowany w aparacie ucieczkowym i przekazany przybyłemu na miejsce Pogotowiu Ratunkowemu.

Z racji braku dobrego zaopatrzenia wodnego, zdecydowano o zadysponowanie kolejnych sił i środków na miejsce zdarzenia.

Działaniami gaśniczymi kierował Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie – bryg. Andrzej Nowak. Na miejsce przybył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Krakowie – mł.bryg. Paweł Sejmej

FOTO: Gazeta Krakowska