Pożar mieszkania w Brzeszczach- strażacy ewakuowali mieszkańców

10 stycznia 2021, 11:59

Pożar mieszkania fot. Dawid Burzacki
Wczoraj (09.01.21r.), około godziny 20:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ulicy 1 maja w Brzeszczach (pow. oświęcimski). Niezwłocznie do zdarzenia zadysponowano 6 zastępów Straży Pożarnej i Policję.
W chwili przybycia na miejsce pierwszego zastępu (OSP Brzeszcze) z okna jednego z mieszkań na parterze wydostawał się ogień. Płomienie sięgały kilku metrów i były realnym zagrożeniem dla całego budynku. Druhowie z OSP Brzeszcze bardzo szybko opanowali pożar.
Strażacy z budynku ewakuowali 10 osób w tym dziecko, które z zadymionej klatki wyniósł jeden ze strażaków OSP Brzeszcze. Moment wyprowadzenia mieszkańców, jest widoczny na materiale filmowym. W celu zapewnienia opieki ewakuowanym osobom, strażacy z

OSP Jawiszowice ustawili ogrzewany namiot pneumatyczny w którym poszkodowani znaleźli schronienie. Na miejsce wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał ewakuowane osoby.
Pożar mieszkania fot. Dawid Burzacki
Strażacy z OSP Jawiszowice podkreślają, że do zdarzenia mogła zostać zadysponowana karetka z OSP Jawiszowice, która w pierwszej fazie mogłaby zabezpieczyć osoby wymagające tlenoterapii. Niestety Radosław Szot – Burmistrz Brzeszcz pozostaje głuchy na prośby strażaków o remont karetki. Kolejny raz pytamy, czy 4000 zł to tak wiele, że

Gmina Brzeszcze od ponad 40 dni nie stać na sfinansowanie naprawy ambulansu?
Pożar mieszkania fot. Dawid Burzacki
Działania ratowniczo-gaśnicze trwały kilka godzin. W akcji brały udział: 2 zastępy z OSP Brzeszcze, 1 zastęp z OSP Jawiszowice, 3 zastępy PSP w Oświęcimiu, Oficer Operacyjny PSP Oświęcim, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny pożaru ustala Policja.
Materiał wideo: Dawid Burzacki- 112małopolska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here