Strona główna oświęcimski Pożar starej stolarni w Jawiszowicach. ZDJĘCIA!

Pożar starej stolarni w Jawiszowicach. ZDJĘCIA!

0

Już po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu pojawiły się pierwsze zastępy straży z miejscowej OSP, które przystąpiły do gaszenia pożaru.

W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia pierwszego naszego zastępu, pożar był już w pełni rozwinięty. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i obejmował praktycznie cały budynek, w którym kiedyś mieścił się zakład stolarski” – relacjonował Dawid Burzacki, dowódca pierwszego zastępu.

Działania pierwszych zastępów straży  polegały na rozpoznaniu sytuacji, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody- jeden w natarciu na budynek, który był objęty pożarem, a drugi prąd wody w obronie na sąsiedni budynek mieszkalny.

Działania Straży Pożarnej trwały ponad dwie godziny. Po ugaszeniu pożaru, pogorzelisko zostało sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej.

Dzięki dobrze zorganizowanej akcji ratowniczo-gaśniczej nie dopuszczono do rozwinięcia się pożaru na pobliskie zabudowania.

Przyczynę pożaru określi biegły z zakresu pożarnictwa.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w nieużywanym budynku byłej stolarni w dniu kiedy wybuchł pożar, używano pieca grzewczego.

W akcji gaśniczej brały udział: 2 zastępy z OSP Jawiszowice, 4 zastępy z JRG Oświęcim, 1 zastęp z OSP Brzeszcze, Policja i Pogotowie Energetyczne.

Fot. Marta