Pożar w budynku na terenie zakładów w Oświęcimiu ZDJĘCIA

0

W dniu 29.08. po godzinie 9, służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze ciągów wentylacyjnych w zakładzie produkującym kauczuk na terenie firmy Synthos.

Na miejsce w pierwszej kolejności zadysponowano zastępy z Zakładowej Służby Ratowniczej. Strażacy ZSR Synthos poprosili o wsparcie Dyżurnego Operacyjnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oświęcimiu. Do zdarzenia natychmiast udały się zastępy z JRG Oświęcim.

W tym samym czasie o zabezpieczenie powiatu poproszono strażaków z OSP Brzezinka i OSP Oświęcim.

W pierwszej fazie akcją dowodził mł.bryg. Zbigniew Jekiełek – Dowódca JRG Oświęcim, następnie na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy PSP w Oświęcimiu mł.bryg. Marcin Głogowski.

Ze względu na zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie hale, postanowiono zadysponować na miejsce plutony gaśnicze w wariancie przemysłowym: Pluton Oświęcim( JRG Chrzanów SCH-24, GCBA, JRG Wadowice GCBA) oraz Pluton Kraków 3( JRG 5 Kraków GCBA, JRG 3 Kraków GCBA, JRG Skawina GCBA) – przekazał nam Oficer Operacyjny Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej st.kpt. Bogusław Szydło, który również został zadysponowany na miejsce zdarzenia.

W wyniku pożaru doszło do zapłonu kauczuku syntetycznego w instalacji jego schładzania oraz w pewnych elementach wentylacji. Spaleniu uległo również poszycie dachu. Z budynku ewakuowano 10 osób.