Pożar w drewnianym budynku. Skuteczna akcja gaśnicza strażaków – ZDJĘCIA!

0

Dziś(06.03.) w godzinach porannych Dyżurny Operacyjny SK KM PSP w Nowym Sączu, odebrał zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku w miejscowości Rytro.

Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Rytro.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się w jednym z pokoi drewnianego budynku mieszkalnego w którym nikt nie przebywał.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu oraz podanie wody do palącego się pomieszczenia przez okno. Zaopatrzenie wodne stanowił pobliski hydrant. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do budynku w celu przeszukania wszystkim pomieszczeń. Otwarto okna i przewietrzono budynek. Ustawiono wentylator oddymiający przy drzwiach wejściowych. Wyrzucono na zewnątrz przez okno znajdujące się wewnątrz elementy. Usuwane na zewnątrz budynku elementy były przelewane na bieżąco wodą. Po odsłonięciu podłogi poddasza przelano ją wodą oraz dokonano kontroli wszystkich pomieszczeń przy pomocy kamery termowizyjnej. Działania gaśnicze trwały prawie dwie godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona.- informuje PSP Nowy Sącz

Fot. PSP Nowy Sącz