Pożar w KPP w Miechowie. Wspólne ćwiczenia PSP i KPP Miechów. FOTO !

0

Dzisiaj, 29.12.2017 r., tuż przed godz. 10-tą w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie włączył się alarm pożarowy. Pomimo, że były to tylko ćwiczenia, po kilku minutach na miejsce przyjechali strażacy a osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane.

Przeprowadzone ćwiczenia były okazją by sprawdzić funkcjonowanie procedur bezpieczeństwa, działanie systemów zabezpieczeń a także przećwiczyć ewakuację osób znajdujących się w komendzie. Takie praktyczne ćwiczenia są źródłem cennych doświadczeń.

Podsumowując przeprowadzone ćwiczenia mł. bryg. Paweł Miś z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie zwrócił uwagę, że budynek miechowskiej komendy Policji jest nowy i dobrze zabezpieczony pod względem przeciwpożarowym. Czujniki pożarowe i cały system alarmowania zadziałał prawidłowo a osoby będące w budynku zostały szybko i sprawnie ewakuowane.

Nadzorujący przebieg akcji Komendant Powiatowy Policji w Miechowie mł. insp. Tomasz Drożdżak podziękował policjantom i pracownikom za zaangażowanie oraz poważne potraktowanie ćwiczeń. Podkreślił przy tym, że niezależnie od systemów zabezpieczeń bardzo dużo zależy od człowieka, jego wiedzy, świadomości zagrożeń i zachowania a połączenie tych czynników determinuje poziom bezpieczeństwa w obiekcie.

Źródło: KPP Miechów