Pożary budynków mieszkalnych i gospodarczych. Nie żyje jedna osoba. ZDJĘCIA!

0

Do dwóch poważnych pożarów doszło dziś(09.10) nad ranem w powiecie wadowickim oraz myślenickim. Niestety w wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje.


09.10.2018 r. przed godziną 5:00 zgłoszenie o pożarze jednego z domów na Osiedlu Nad Potokiem w Mucharzu w powiecie wadowickim. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, JRG Sucha Beskidzka,  druhów ochotników z OSP Koziniec-Centrum, OSP Mucharz, OSP Jaroszowice, OSP Jaszczurowa, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że drewniano-murowany budynek jest objęty tak dużym ogniem, że niewiele da się już zrobić aby go uratować. Konstrukcja uległa praktycznie całkowitemu spaleniu. Po ugaszeniu okazało się, że pożar zakończył się tragicznie.

W wyniku zdarzenia strażacy odnaleźli zwęglone ludzkie zwłoki.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wadowiceonline.pl, w domu mieszkał samotnie 50-letni mężczyzna i to najprawdopodobniej on jest ofiarą pożaru. Nie zdążył uciec z pożaru z powodu złamanej nogi.

Fot. OSP Mucharz


09.10.2018 r. – wczesnym rankiem w miejscowości Tokarnia wybuch pożar w jednym z domów jednorodzinnych. W chwili przybycia pierwszych zastępów straży pożarnych stwierdzono pożar poddasza budynku mieszkalnego i połączonego z nim budynku gospodarczego. Mieszkańcy domu przed przybyciem zastępów straży opuścili budynek. Do miejsca pożaru prowadziła wąska droga, poruszanie się po niej samochodami pożarniczymi było utrudnione. Dowódca akcji polecił zorganizować ruch wahadłowy do miejsca najbliższego źródła wody zlokalizowanego na jednym z potoków przy drodze powiatowej oddalonego od miejsca pożaru około 1500 m. Strażacy pożar zlokalizowali już przed godziną 8:00, jednak prace rozbiórkowe trwały prawie do godziny 11:00.

W gaszeniu pożaru udział brali strażacy z jednostek:

  • Ochotnicza Straż Pożarna Tokarnia (trzy zastępy)
  • Ochotnicza Straż Pożarna Krzczonów (dwa zastępy)
  • Ochotnicza Straż Pożarna Skomielna Czarna
  • Ochotnicza Straż Pożarna Wieciorka
  • Ochotnicza Straż Pożarna Bogdanówka
  • JRG Myślenice (trzy zastępy)
  • Grupa Operacyjna KP PSP Myślenice

Fot. Łukasz, KP PSP Myślenice