Prawie 3,5 godziny walki strażaków z ogniem w powiecie nowosądeckim ZDJĘCIA

0

W dniu 10 lipca około godziny 20.53 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP z terenu gminy Łącko zadysponowane zostały do działań w Łącku.

Z informacji jakie strażacy dostali wynikało, że pali się budynek gospodarczy na jednej z posesji. Po przybyciu na miejsce stwierdzono pożar dwóch budynków gospodarczych położonych od siebie o ok. 2 metry. Kolejny budynek był zagrożony.

Pierwsze działania polegały na obronie pobliskiego budynku i podaniu prądów gaśniczych na ognisko pożaru.

W tym samym czasie KDR zadysponował dodatkowe siły i środki, które po przybyciu na miejsce zaczęły gasić palące się stodoły. W celu utrzymania ciągłości gaszenia korzystano z pobliskich hydrantów i zorganizowano dowożenie wody do pożaru z zakładu komunalnego oddalonego około 2 km od miejsca pożaru.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowano władze lokalne, które zadysponowały na miejsce koparkę w celu wywiezieniu z palących się obiektów składowanego tam siana. Sprzęt gospodarczy w tym maszyny rolnicze znajdujące się przy budynku właściciel usunął przy pomocy strażaków w miejsce bezpieczne. Z wnętrza stodoły wypchnięto przyczepę ze spaloną pszenicą. Po ugaszeniu teren działań został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej.

W działaniach trwających 3,5 godziny brało udział 14 zastępów PSP i OSP, prowadziło je 70 strażaków. Przyczyny powstania pożaru ustala Policja.

Foto KM PSP Nowy Sącz