Przywiozła strażakom nieznaną substancje. Ewakuowano JRG oraz okoliczne budynki. ZDJĘCIA, FILM!

0

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś w Andrychowie. Do strażaków dyżurujących w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej w Andrychowie przyjechała kobieta, która przywiozła ze sobą nieznaną substancję.

-Jedna z mieszkanek przywiozła samochodem na teren Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Andrychowie i zostawiła na placu pięciolitrowy pojemnik z substancją niewiadomego pochodzenia. Ewakuowana została Jednostka-Ratowniczo-Gaśnicza Andrychów, pobliska apteka i sklep. Na miejsce zadysponowano pluton ratownictwa chemicznego z Krakowa – informuje mł.bryg. Krzysztof Cieciak z KP PSP w Wadowicach.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone. Służby przeprowadziły ewakuację ludzi z apteki, sklepu i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Sprawdzono i zabezpieczono także dom mieszkanki, która przywiozła pojemnik. Po południu do Andrychowa przyjechał Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Krakowa.

Portal DK52Info opublikował zdjęcie w.w pojemnika. Zobaczcie  sami:Pod szczególnym nadzorem pojemnik został zapakowany do specjalnego samochodu i pod eskortą policji, straży i pogotowia ratunkowego na sygnałach wywieziony z Andrychowa.

Fot. www.mamnewsa.pl