Śmiertelne pożary w Krakowie. Nie żyją trzy osoby a kilkanaście zostało ewakuowanych. FOTO, FILM !

0

Wczoraj w Krakowie doszło do dwóch śmiertelnych pożarów. Dziś nad ranem strażacy w pożarze pustostanu odnaleźli kolejne zwęglone zwłoki. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej uwagi w mroźne dni, kiedy ogrzewamy swoje mieszkania.

Do pierwszego pożaru doszło ok godziny 17. Paliło się mieszkanie w kamienicy przy ul.Królewskiej. Na miejsce zadysponowano strażaków z JRG-1 Kraków, JRG-3 Kraków, JRG-5 Kraków oraz Oficera Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Krakowie. Do zdarzenia przybył również Komendant Miejski PSP w Krakowie.

Z kamienicy strażacy ewakuowali 8 osób, w tym jedno dziecko. Jedna osoba została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

– Mimo reanimacji podjętej przez załogę karetki pogotowia nie udało się uratować mężczyzny poszkodowanego w tym pożarze – powiedział Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Sebastian Woźniak

Na czas akcji ratunkowej wstrzymany był ruch tramwajów na ul. Królewskiej. W trwających kilka godzin działań, uczestniczyli funkcjonariusze policji.

FOTO: Gazeta Krakowska, KM PSP Kraków

https://www.facebook.com/112malopolska/videos/567949203555698/

Śmiertelny pożar na dziewiątym piętrze.

Wczoraj o godzinie 21:42 Dyżurny Operacyjny KM PSP w Krakowie, odebrał zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w Krakowie przy ul.Elsnera.

Na miejsce skierowano sześc zastępów z JRG -1 Kraków, JRG-3 Kraków, JRG-5 Kraków oraz Oficera Operacyjnego KM PSP Kraków. W trakcie pożaru na miejsce dotarł Komendant Miejski PSP w Krakowie.

Po dotarciu na miejsce pierwszych SIS, stwierdzono że dym wydobywa się z jednego z mieszkań na 9 piętrze. Strażacy przez siłowe otwarcie weszli do palącego się mieszkania, w którym panowało duże zadymienie.

Jedna rota wyposażona w aparaty ODO oraz kamerę termowizyjną miała za zadanie zlokalizować źródło pożaru, druga rota szukała osób mogących znajdować się w pomieszczeniach – powiedział nam Rzecznik Prasowy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. Sebastian Woźniak

Niestety w trakcie akcji odnaleziono zwęglone zwłoki. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon ok 60-letniego mężczyzny.

Dokładne skutki i okoliczności pożaru ustalają Policjanci pod nadzorem prokuratury.

FOTO:KM PSP KRAKÓW

Trzecia ofiara śmiertelna.

Dziś o godzinie 7:32 do Dyżurnego Operacyjnego SK KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul.Szlak w Krakowie.

Na miejsce zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej z krakowskich JRG. Na miejsce pożaru dotarł również Komendant Miejski PSP w Krakowie.

W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych, strażacy odnaleźli zwęglone zwłoki. Personalia denata są ustalane przez Policje oraz Prokuratora.

STRAŻACY APELUJĄ DO SPOŁECZEŃSTWA O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PODCZAS DOGRZEWANIA SWOICH MIESZKAŃ W MROŹNE DNI.

http://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu