Śmiertelny wypadek na DK44 w Borku Szlacheckim. FOTO!

0

W dniu 11.02.2018 r. o godzinie 19:37 do SK KM PSP w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Borek Szlachecki.

Dyżurny Operacyjny SK KM PSP zadysponował na miejsce dwa zastępy z JRG Skawina oraz Oficera Operacyjnego SK KM PSP w Krakowie.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych. W samochodzie Volvo na siedzeniu przednim pasażera siedziała kobieta uskarżająca się na bóle w klatce piersiowej i duszności. W drugim pojeździe Toyota Avensis, z uwagi na wielkość zniszczeń kierująca pojazdem była uwięziona. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączono przewody akumulatora i zakręcono w pojeździe gaz. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanej w Toyocie. W czasie prowadzenia działań w pojeździe znajdował się strażak, który przytrzymywał głowę celem udrożnienia dróg oddechowych – informuje KM PSP Kraków

Kobietę ewakuowano z pojazdu i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ratownicy przystąpili do reanimacji. Niestety mimo wysiłku ratowników i strażaków kobiety nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził  zgon.

DK44 była zablokowana a następnie wprowadzono ruch wahadłowy.

Dokładne okoliczności wypadku ustala Policja pod nadzorem Prokuratury.